Vyskeřské traily

Jak vznikl projekt Vyskeřské traily?

Vyskeřský automotoklub (dále AMK) má v regionu velkou tradici. Dříve pořádané závody aut nahradila později oblíbená Traktoriáda (v roce 2023 návštěvnost 3000 osob vč. dětí). Další oblíbenou akcí AMK je závod horských kol Vyskeřský handicap pořádaný v létě.

Závod Vyskeřský handicap přišel o část tradiční tratě, protože vedla přes soukromý pozemek, u kterého došlo ke změně způsobu využití. Organizátoři začali přemýšlet, kudy trať vést a zároveň závod zatraktivnit.

Na okraji obce je svažitý úsek s problematickými geomorfologickými vlastnostmi a není možné zde stavět. Momentálně je pozemek  – bývalý sad – zarostlý.

Vzniknul nápad na vybudování trailových tratí na tomto pozemku pro dospělé, ale i pro děti, což by dalo možnost rozšířit závod i o kategorii malých dětí, které nebylo možné z bezpečnostních důvodů do závodu doposud zařadit (závod se jede z velké části po komunikacích za běžného provozu).

Příležitost pro firmy z regionu

Náš projekt je příležitostí pro firmy z regionu ke zviditelnění a k podpoře své značky i jako skvělého zaměstnavatele. Projekt zatraktivní pohyb na kole dětem i dospělým.

Na startu bude umístěna větší cedule s plánkem trailů a informacemi o obtížnosti – zde je možné umístění loga a dalších informací o sponzorech.

Barevně rozlišené tratě budou značené šipkami – pod šipkou bude místo pro logo.

V případě více podporovatelů z řad firem je možné jednotlivé tratě nazvat jmény firem.