Spojte účast na cyklozávodě s výletem. Nebo sami zůstaňte na Vyskři s námi a rodinu pošlete na jedno z mnoha zajímavých míst v okolí 😉

Kaple svaté Anny

Na vrcholu kopce Hůra ve Vyskři stojí kaple svaté Anny. Poprvé byla místní kaplička zmiňována již v roce 1348. Současná empírová podoba stavby pochází z roku 1830. 

Na čedičový vrch vede od kostela Nanebevzetí panny Marie křížová cesta. Kromě 14 zastavení zde najdeme také Kalvárii a Boží hrob, umělou jeskyni ve skále.

Z nadmořské výšky 465 m nad mořem je krásný rozhled do okolí. Uvidíte Ještěd, Kozákov, Bezděz, Tábor, Bradu, Humprecht a samozřejmě i nedaleké Trosky.

Vyskeř kaplička
Vyskeř kaplička
Vyskeř
Vyskeř
Kost

Hrad Kost

Nechejte na sebe dýchnout středověk na hradě Kost. K dispozici jsou 4 prohlídkové okruhy, restaurace, stánek se zmrzlinou a krásné okolí vybízející k procházce. Malebné údolí Plakánek lemované skálami není vhodné pro kola, ale do Libošovic se na kole dostanete hravě a po rovině. 

Z Vyskře je to 15 minut autem nebo 2 hodiny pěšky (6,6 km).

www.kost-hrad.cz

Hrad Trosky

Dva lávové sopouchy vyvřely z nitra země v době třetihor. Přibližně mezi roky 1380 až 1390 majitel zdejšího panství Čeněk z Vartemberka využil výhodné obranné vlastnosti čedičových skal a na hřebenu mezi oběma vrcholy založil vnitřní hrad s obytnými budovami. Na vrcholu obou skal pak nechal postavit obranné a zároveň obytné věže. Na nižším, nazývaném pro jeho rozložitější vzhled Baba, stávala šestiboká dvoupatrová stavba, přístupná z paláce ze severní strany. Na vyšším a štíhlejším vrcholu nazývaném Panna stával palác obdélníkový, původně třípatrový, v jehož prostoru byla prý i hradní kaple.

Nenechte si ujít jeden ze symbolů Českého ráje.

20 km autem nebo 10 km pěšky (3 hodiny)

Státní hrad Trosky - (hrad-trosky.cz)

Trosky

Za návštěvu stojí Pekařova brána pod Vyskří, Hruboskalsko, Vesec u Sobotky, Kopicův statek a mnoho, mnoho dalších míst.

Vyskeřský handicap_závod